دوشنبه     27/آبان/1398 

IMG 6141

گزارش تکمیلی از خبر 19آبان 98

دستور کار :

بررسی نحوه  و امکان استفاده از ساختمان های مازاد جهاد کشاورزی برای استفاده شرکتهای دانش بنیان

شرح مباحث مطروحه:

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ بمنظور استفاده از ساختمان های مازاد جهاد کشاورزی در شهرستان قاینات برای استفاده شرکتهای دانش بنیان زیرمجموعه پارک علم و فناوری  ، جلسه ای به ریاست مجید  پور عیسی  رئیس سازمان  و با حضور قوسی رییس  سازمان جهاد کشاورزی ، ناصری رئیس  پارک علم و فناوری استان و معاونین دستگاه های مذکور در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار گردید.

در این جلسه  پور عیسی رئیس  سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فعالیت های  دانش بنیان را یکی از محورهای  مهم در افزایش بهره وری و ارزش افزوده  در فعالیت های اقتصادی بیان کرد . وی  ضمن تاکید بر همکاری و تعامل دستگاههای اجرایی  گفت باید در جهت توسعه و رفع موانع در استان تلاش کنیم.

 درادامه ناصری رئیس محترم پارک علم و فناوری استان با اشاره به وجود تعداد زیاد شرکت های دانش بینان در شهرستان  قاینات و نیاز به مکان  استقرار برای فعالیت خواستار مساعدت و همکاری سازمان جهاد کشاورزی برای فعالیت های دانش بنیان در ساختمان های متعلق به جهاد کشاورزی شهرستان گردید.

وی همچنین با توجه به بررسی های  کارشناسی صورت گرفته توسط سازمان جهاد کشاورزی در خصوص واگذاری ساختمان مذکور ، خواستار مساعدت و پیگیری استان جهت تامین منابع مالی لازم گردید.

در این جلسه قوسی رئیس  سازمان جهاد کشاورزی استان نیز ضمن اشاره به حمایت و مساعدت های  قبلی سازمان جهاد کشاورزی در توسعه فعالیت های شرکت های دانش بنیان ، بر ادامه همکاری سازمان با پارک علم و فناوری در این خصوص تاکیدکرد.

 وی اظهار داشت کارشناسی  ملک مورد نظر  نیز برای واگذاری انجام شده است و در صورت طی مراحل قانونی، قابل واگذاری می باشد .IMG 6218

 

موضوع: بررسی اسناد توسعه اقتصادی و اشتغال زایی روستاهای منتخب شهرستان خوسف

شرح مباحث:

جلسه هم اندیشی اشتغال با موضوع بررسی اسناد توسعه اقتصادی و اشتغال زایی روستاهای منتخب شهرستان خوسف روز پنجشنبه مورخ23 آبان 1398 به ریاست مجید پور عیسی رییس سازمان و با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی ذیربط ، نمایندگان  تشکل های بخش خصوصی و تعاونی در محل سالن سالن شهید بهشتی  سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ در ابتدای جلسه خطیب، مجری مطالعات تدوین اسناد توسعه اقتصادی و اشتغال زایی روستایی در شهرستان خوسف گزارشی از نحوه تدوین اسناد ارائه نمود و در ادامه اسماعیل نژاد ضمن تحلیل وضعیت موجود این روستاها، برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت توسعه اقتصادی این روستاها را ارائه نمود.

 کشاورزی (تولید، پسته و عناب)، دامداری (پرورش دام سبک، شترداری، پرورش مرغ بومی ) خدماتی-گردشگری (توریسم مذهبی و کویرنوردی)، صنعتی و معدنی (فراوری معدنی طلا، مس و آهن) به عنوان مهم ترین مزیت های اقتصادی دهستان عنوان شد.

همچنین قابليت بالای اين منطقه در زمينه توسعه گياهان دارويي علاوه بر توسعه اشتغال در اين محدوده به عنوان يکي از اساسي ترين راهبردهای حفظ و احياء منابع طبيعي روستاهای منطقه خوسف معرفی شد. همچنین عنوان شد با عنایت به ساختار معيشتي متکي بر دامداری، در راستای ايجاد تعادل ميان دام و مرتع در منطقه ضرورت دارد دامداریهای پراکنده در قالب شهرک ها و مجتمع های دامپروری تجميع گردند.

 در این جلسه پور عیسی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ضمن اشاره به مستندات و الزامات اجرای این مطالعه نظیر جزء 1 بند الف ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور تأکید نمود و اسناد توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی تدوین شده جمع بندی و در قالب اسناد لازم الاجرا به دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها ابلاغ خواهد شد.

در ادامه جلسه نمایندگان دستگاه های اجرایی و تشکل های بخش خصوصی نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص اسناد بیان کردند. 

مصوبات:

  • کلیه دستگاه های اجرایی نظرات و پیشنهادات اصلاحی خود را حداکثر یک هفته پس از تاریخ برگزاری جلسه به دبیرخانه جلسه مستقر در سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان ارائه نمایند.
  • مجری مطالعات با دقت نظر، نظرات دستگاه های اجرایی را در مطالعات لحاظ نمایند.

IMG 6217

IMG 6221

 IMG 6317

موضوع:چهارمین دوره جشنواره نقاشی کودک و کتاب

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ به مناسبت آغاز هفته کتاب و به منظور نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی از سنین کودکی، در ادامه سنوات قبل چهارمین جشنواره کتاب و کودک ویژه  فرزندان همکاران سازمان در محل مرکز اسناد، مدارک و کتابخانه سازمان برگزار گردید.

 در این جلسه کودکان ضمن به تصویر کشیدن افکار ذهنی خود در مورد کتاب و کتابخوانی، از نمایشگاه نقاشی آثاردوره های گذشته نیز بازدید کردند.

شایان ذکر است مجید پور عیسی رییس سازمان و سایر معاونین و همکاران سازمان در این مراسم حضور داشتند.و با حضور در جمع کودکان به اثرپذیری این رویداد که همانا ترویج فرهنگ مطالعه بود، افزودند.

IMG 6335

IMG 6360

IMG 6324IMG 6453

موضوع:  جلسه معارفه سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان

جلسه معارفه معصومه رضایی به عنوان سرپرست معاونت توسعه ی مدیریت و سرمایه ی انسانی سازمان با حضور مجید پورعیسی رییس سازمان ، معاونین و مدیران و همچنین کارکنان این معاونت برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛  مجید پورعیسی رییس سازمان ضمن تشکر از زحمات آموزگار، از رضایی سرپرست جدید معاونت خواست که آسیب شناسی جامعی از وظایف و برنامه های معاونت توسعه به عمل آورده و در صورت نیاز اصلاحات لازم را در جهت تحقق هر چه بهتر برنامه ها انجام دهد.

در ادامه رضایی ضمن تشکر از زحمات همکاران معاونت، خواستار تلاش هر چه بیشتر ایشان در انجام وظایف کاری و برنامه های سازمان شد.

IMG 6454